Czy granie w gry na kompuetrze jest dobre?

Technologia, technika to obecnie dwie rzeczy, które zmieniają się w bardzo szybkim tempie. Nie można powiedzieć, że te dwie dziedziny stoją w miejscu, ponieważ co po chwilę słyszymy o jakichś wspaniałych wynalazkach technologicznych, które okazują się kolejnym, nieznanym nam dotąd cudem. Również, jeżeli chodzi o gry komputerowe, to na rynku co po chwilę pojawiają się jakieś pozycję będące absolutnym hitem łapanym przez osoby dorosłe i młodzież. Czy granie w gry w przypadku dzieci może okazać się dobre? I tak, i nie. W ten właśnie oto sposób przedstawia to Marine Carteron, która napisała wspaniałą powieść pt.”Wyprawa po serce Overworldu“.

O grach dla dzieci słów kilka

Jest to książka dedykowana dla dzieci, które zapatrzone są w świat Minecrafta. Nie każdy dorosły zdaje sobie sprawę, że jest taka gra, która pochłania serca młodych ludzi bez końca. Tak, czasem trzeba dzieciom przypominać o tym, że należy jednak porzucić świat gier na korzyść realnego świata oraz odrabiania lekcji. W dużej mierze jednak większość dzieciaków zna swój umiar. Zamiast grania możemy zaproponować im tą wspaniałą książkę opowiadającą o losach 10-letni Antoine, który również jest wielkim fanem tej gry. On i Venus – jego najlepsza przyjaciółka długie godziny spędzają na graniu poznając od najmniejszej podszewki tajemnice tej gry. Do szkoły dzieci pewnego dnia przychodzi tajemniczy człowiek, który ma przeszywający wzrok jak sam Enderman z gry. Kim on się okaże? Jak się okazuje pewien mężczyzna postanowił raz na zawsze z realnego świata pozbyć się bólu i śmierci. Aby to wykonać chce wszystkich ludzi wciągnąć do gry komputerowe. Wydawać by się mogło, że jest to szczytna, aczkolwiek nieco szalona idea. Ale…no właśnie jest jedno małe ale.

Życie bez serca

Aby tego dokonać ten szalony mężczyzna będzie musiał pozbawić wszystkich ich serc. Przez to nie tylko pozbędziemy się bólu i śmierci, ale również takich uczuć jak radość, szczęście, euforia, spontaniczność – wszystkiego co związanego jest z człowieczeństwem. Aby temu zapobiec Antoine’a oraz Venus będą musieli udać się prosto do …serca swojej ulubionej gry. Jak się okazuje, tylko ta dwójka dzieci jest w stanie ocalić świat przed zagładą. Muszą oni udać się do centrum – Overworldu, żeby przekazać najlepszemu graczowi niezwykłe serce, które odwróci los wydarzeń. “Wyprawa po serce Overworldu” Marine Carteron to powieść o odwadze przepełniona najróżniejszymi zombiakami, creeperami, kościotrupami. Jednocześnie należy zauważyć, że nie jest to pozycja nadmiernie zachęcająca do długiego przesiadywania przy grach komputerowych.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com